KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Sori, jeta pas Big Brother

Shko poshtë

Sori, jeta pas Big Brother Empty Sori, jeta pas Big Brother

Mesazh nga Bona prej Sat Nov 28, 2009 2:51 am

Ende vazhdon jehona e tij si fitues i Big Brother Albania 2. Me shkathtësinë dhe inteligjencën, prakticitetin dhe ndjeshmërinë si familjar, Qetsor Farunaj, ka dashur të jetë më shumë se kaq.
Aktualisht vazhdon studimet në vitin e parë për Shkenca Politike në qytetin e Vlorës. E frekuenton shkollën përditë, pavarësisht përkushtimit si baba i dy fëmijëve. Pjesa e parë e ditës është e mbushur me leksione, seminare, me takime dhe diskutime me pedagogë për degën që ai ka pasur pasion dhe që e vazhdon normalisht.
Por koha kalon shpejt. Ndërsa në prill në ambientet e shtëpisë së Big Brother ai mësoi se bashkëshortja, Liljana ishte shtatzëne, sot vogëlushen që prej verës ka ardhur në jetë, ai e mban në krahë. Thuhet se baballarët krijojnë më vajzat një lidhje hyjnore, këtë gjë na e vërteton edhe Sori.

“E ndiej shumë afër meje dhe është shumë i gjendur në familje. Pasdite më ndihmon me fëmijët”, shprehet bashkëshortja, Liljana.

Por Sori ka edhe një pikë të dobët që është djali i tij, Eri. Liljana thotë se Sori me të kalon një pjesë të mirë të kohës. Eri vazhdon të jetë për të ‘idhulli’ i deklaruar.

Jeta e çiftit nuk duket e zakonshme. Ata pohojnë se kanë kaluar një verë të nxehte dhe intensive duke shijuar frytet e famës. Liljanen kjo gjë nuk e shqetëson aspak.

“Ka pasur një ndryshim rrënjësor në jetën tonë për shkak të fansave që e takonin Sorin”, shton bashkëshortja e tij.

Ky ishte një fragment nga jeta e atyre që në një moment të jetës bëhen të famshëm dhe më pas luftojnë ta përballojnë ‘suksesin e përkohshëm’ me të mirat dhe të këqijat e tij.

I etur që në momentin e parë për të qenë fitues, Qetesor Ferunaj, që ndryshe e njohim si Sori, është shembulli më i mirë për të mos pasur frikë nga fama dhe për ta menaxhuar sa më mirë atë.
Bona
Bona
Webmaster

Numri i postimeve : 6
Points : 12
Join date : 07/09/2009
Age : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi