KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Shkarko Filma Shqiptar
Shkarko Filma Shqiptar
Ora
Shendeti

Edhe pse studimet tregojnë se femrat në dekadën e katërt të moshës së tyre janë më të përgatitura financiarisht, psikikisht dhe në aspekt shoqëror për t’u bërë nënë, megjithatë me kalimin e moshës mundësia për të mbetur shtatzënë zvogëlohet. ”

Klikoni ketu

Një studimi i shkencëtarëve britanikë sugjeron se në 30 vitet e ardhshme do të vijë deri te rritja e rasteve me kancer të zorrës së trashë, edhe atë për 50%. Sipas European Journal of Cancer, ”

Klikoni ketu

Terapia me gjene mund të ndihmojë në parandalimin e disa sëmundjeve që të zhvillohen tek fëmijët e pa lindur, bëjnë të ditur hulumtimet më të reja. Një ekip i hulumtuesve anglezë ka sugjeruar se trajtimi me gjene për fibrozë cistike mund të dërgohet te fetusi. ”

Klikoni ketu

Eros shkrime erotike
“Arratisjet” verore te burrave mund te kene nje shpjegim, pasi sipas nje studimi austriak te publikuar ne revisten “Clinical Endocrinology”, deshirat seksuale te meshkujve rriten teper me ekspozimin e trupit ne diell. Nivelet e testosteronit, sipas shkencetareve austriake, rriten bashke me nivelet prezente te gjak te vitanimes D, e prodhuar prej trupit kur nje person ekspozohet ne diell. Testosteroni, eshte hormoni me i rendesishem mashkullor per deshiren e tij seksuale
Lajmet e Fundit
Gjatë një interviste për Shqipmedia, Genta Ismajli duke folur për ndarjen nga Miloti, me të cilin bashkëjetoi gjashtë vjet, ka pohuar ta ketë takuar atë më pastaj, disa herë edhe rastësisht. “Jemi përshëndetur dhe asgjë më shumë”, ka thënë Genta. Ajo ka mohuar të ketë pasur telefonata apo mesazhe prej tij që nga ndarja, ndërsa ka theksuar se Miloti ka folur vetëm fjalë të mira për të. Klikoni ketu
Televizionet
chat
Get cash from your website. Sign up as affiliate.
Web Stats
   Free counter and web stats
chat
Get cash from your website. Sign up as affiliate.