KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Femrat duhet të shmangin pijet e gazuara

Shko poshtë

Femrat duhet të shmangin pijet e gazuara Empty Femrat duhet të shmangin pijet e gazuara

Mesazh nga Mira prej Tue Sep 15, 2009 8:05 am

Femrat duhet të shmangin pijet e gazuara 29l1em1
Femrat të cilat gjatë ditës pinë dy ose më shumë kanaçe të lëngjeve të gazuara janë të rrezikuara që të vuajnë nga sëmundjet e veshkave, pohon një studim i ri.

Shkencëtarët kanë analizuar mostrat e urinës dhe shprehitë ushqyese të 10.000 participanteve, të cilat kanë qenë pjesë e studimit.

Të dhënat kanë treguar se femrat të cilat kanë konsumuar së paku dy kanaçe në ditë të pijeve të gazuara, kanë pasur nivel më të lartë të albuminave në urinë, që është një nga shenjat e hershme të dëmtimit të veshkave.

Autorët e studimit ende debatojnë nëse ky pohim është i vërtetë, mirëpo një është e sigurt: këto rezultatet nuk janë shfaqur te meshkujt.
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi