KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Me Pelqen.....

Shko poshtë

Me Pelqen.....

Mesazh nga Mira prej Tue Sep 22, 2009 8:33 am

Me Pelqen.....Me pelqen te te shoh duke fjetur zemer.

Me pelqen te ndiej frymemarrjen tende te qete dhe trupin tend qe ju jep forma çarçafeve te krevatit tone.

Me pelqen te shtrije doren dhe te leviz kaçurrelat rebele te flokut qe perpiqen te mbulojne fytyren tende te embel.

Te te perkedhel me kujdes faqet me mollzat e gishtave ngadale qe te mos te te prish GJumin

Me pelqen te imagjionoj keta sy te thelle blu qe me dashuruan disa kohe
me pare , dhe qe tani pushojne te kenaqur.Keta sy qe ndalojn kohen kur
mbeshteten mbi syte e mi, nderkohe qe duart tona bashkohen dhe bejme qe
gjithçka rrotull nesh te zhduket. Dua qe koha te ndaloje perseri per ne
te dy dhe te harrojme çdo gje qe nuk eshte une dhe ti.

Dua te kthehem e te te them "te dua" dhe qe fjalet e mia te ngelen te shperndara ne ajer, nderkohe qe jemi te kryqezuar.

Dua qe te jesh ne krahun tim , qe syte e mi te mos braktisen nga te
tute dhe te ndiej perkedheljen e bute te duarve te tua. Dua te te
peshperis "te dua", duke ndaluar ne çdo rrokje, duke u kenaqur me çdo
germe, duke intentuar qe çdo tingull te mbushi me dashuri çdo skute te
shpirtit. Dua qe syte e tu te shkelqejne kur te degjojne fjalet e mia
dhe qe lotet te te rreshkasin lehte neper faqe. Keta lote per te cilet
te premtova qe do ishin gjithe jeten te mite, qe kurre nuk do ti lija
te rridhnin vetem.

Me pelqen te te shikoj kur fle
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi