KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Ushqimi dhe barnat bashkëpunojnë kundër kancerit

Shko poshtë

Ushqimi dhe barnat bashkëpunojnë kundër kancerit Empty Ushqimi dhe barnat bashkëpunojnë kundër kancerit

Mesazh nga Webmaster prej Mon Sep 14, 2009 4:40 am

Ushqimi dhe barnat bashkëpunojnë kundër kancerit F.0902114032993_m

Një studimi i ri sugjeron se kombinimi i përbërësve natyrorë nga ushqimi me barnat tradicionale, të cilat përdoren gjatë hemoterapisë, mund të ketë rol të rëndësishëm, jo vetëm në parandalimin, por edhe në mjekimin e llojeve të ndryshme të karcinomave.

Rezultatet e studimit të publikuar në revistën “Cancer Prevention Research”, tregojnë se klorofilina, derivat i klorofilit, ka dhjetëfish fuqi më të madhe në ‘mbytjen’ e qelizave të kancerit sesa barnat standarde hemoterapeutike.

Aftësi të ngjashme ka treguar edhe minerali selen, i cili është i pranishëm në hudhër dhe në ushqimet arrore braziliane.

Shkencëtarët shpresojnë se kombinimi i ushqimit natyral me terapinë konvencionale të barnave, përmirëson rrjedhën dhe suksesin e kësaj terapie.
Webmaster
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 183
Points : 410
Join date : 04/09/2009
Age : 33
Location Peje

http://kalomire.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi