KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Lotet!!!

Shko poshtë

Lotet!!!

Mesazh nga Mira prej Tue Sep 22, 2009 8:32 am

Lotet!!!


...u ndave nga une por malli dhe dhembja per ty kurr nuk do te shuhen.


Veshtir qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te
rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe
asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja. Dhembja per ty dita dites po me
shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per
zerin tend, buzeqeshjen tende, budallaleqet e tua, syt e tu ...


Largimi yt i hershem shkaktoi plag te medha ne zemren time, nuk ka ilac
qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plag
un nuk besoj. Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande.
Me shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot
ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa
lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje
dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel.


Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per
ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike pa thene
lamtumir. Me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres,
si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, te ma
kthesh besimin ne dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata
kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty
vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te
shuhen. Do te dua edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa
e dua veten, por kur te bindesh atehere ndoshta do te jete shume vone.
Une do te jem ne shpirt vetem i yti e ti vendos vet per lumturin qe
mund ta kemi se bashku...
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi