KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Google i kërkon falje Michelle Obamas

Shko poshtë

Google i kërkon falje Michelle Obamas Empty Google i kërkon falje Michelle Obamas

Mesazh nga Bona prej Sat Nov 28, 2009 2:50 am

Kompania amerikane e internetit Google i ka dërguar një kërkim-falje zonjës së parë të amerikane Michelle Obama për shkak të një fotografie nënçmuese e cila paraqitet kur përdoruesit e saj tentojnë të gjejnë fotografitë e saj.
Google mbi fotografi e ka publikuar njoftimin mbi “rezultatet nënçmuese të kërkimit".
Është theksuar edhe se “kërkimet nganjëherë janë nënçmuese dhe se kompania është në pajtim me këtë konstatim”.
Megjithatë, Google ka refuzuar të largojë fotografinë në fjalë nga rezultatet e kërkimit.


Google i kërkon falje Michelle Obamas Eap402

Fotografia të cilën përdoruesit e Google e shohin të parën kur e shkruajnë emrin e zonjës së parë të SHBA-ve në gjuhën angleze është një foto-montazh në të cilën fytyra e Michelle Obamas përkujton në një shimpanze.

Shtëpia e Bardhë nuk ka dashur të bëj ndonjë koment në lidhje me këtë rast.
Bona
Bona
Webmaster

Numri i postimeve : 6
Points : 12
Join date : 07/09/2009
Age : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi