KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Shqiptari,Anerikani dhe Gjermani

Shko poshtë

Shqiptari,Anerikani dhe Gjermani

Mesazh nga Mira prej Fri Sep 25, 2009 8:25 pm

Ishin kan njeher Shqiptari,Amerikani dhe Gjermani dhe kishin pas me shku ne Saharë dhe kan pasur te drejt me marr nga vetem nje send me veti.
Amerikani e merr nje kofe me Ujë
Gjermani e merr nje Qader
Shqiptari e merr nje derë të kerrit.

Kur mbrrijnë ne Saharë i marrin ne pyetje disa gazetar dhe e pyesin te parin Amerikanin pse e ke marr nje kofe me ujë dhe ai ju thotë qe kur te bëhet nxehtë me pi ujë.

E pyesin Gjermanin pse e ke marr Qadren ai i thotë qe per me hy nën hijen e Qadres

Dhe kur e pyesin shqiptarin pse e ke marr deren e kerrit aj ju thotë se kur te bahet shum nxehte weq e qeli dritaren e kerrit.
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi