KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Sali Berisha ne fushate zgjedhore

Shko poshtë

Sali Berisha ne fushate zgjedhore

Mesazh nga Mira prej Fri Sep 25, 2009 8:23 pm

Sala ne Korçe!
Fjala me e madhe e thene ne Korçe, gjate gjithe historise:
Se kur t’do Korça, t’ka dasht gjithe botaaa !

Sala ne shkollen e femije me te meta mendore !
Ju jeni e ardhmja e Shqipnise!

Prof Dr. S. Berisha kishte shkuar ne zyren e ngritur kundra korrupsionit,
ku ne nje numer telefoni qytetaret benin akuzat e tyre te drejtperdrejta.

Sala dhe David Cooperfield!
Stafi i emisionit te fiks fare kishte shkuar ta filmonte nderkohe qe edhe e marrin ne tel Sala ngre telefonin dhe pyet si quheni ? Telefonuesi pergjigjet - David Cooperfild.
Sala- Si jeni David ?

Sala ne Erseke!
Ersekaaar dhe ersekaaaare! Sala ne Shale !
Kam ardh ketu, me u perqafu me Shalen e Lirise.

Sala ne Lushnje!
Shkon Sala ne Lushnje edhe fillon fjalimin: Pooopull i Beratit !
Shoqeruesi me ze te ulet:Zoti Sali jemi ne Lushnje ketu. Sala: Pooopull I Beratit ! Shoqeruesi:Zoti Sali jemi ne Lushnje t’thashe. Sala:
(Pusho he dreq). Pooopull I Beratit, ti je krenar qe ke Lushnjen kojshie!

Sala me kokn e kolles!
Sala ne perurimin e Coca-Cola-s! Pooopull shqiptar, gzuar kokn e kolls, dallnyshten e pare kapitaliste n’Shqipnii!

Sala ne fushatë zgjedhore!
Asht nje nder i madh per mue … I will , I will, I
Will… perkthe ti Genc… Atje takova e zonjen Lalymier e. Un I thash e, ajo m’tha e, ne i thame… Se Partia Demokratike i ka ziguru popllin shqiptar e, shtate lloje buksh: te bardhe, te zeze, te kuqe… jo t’kuqeee!

Sala kthehet nga Keshilli i Evropes!
(interviste ne TVSH mbas kthimit)
Se Evropa e do Shqiperine, i do shqiptaret, e do PD-ne por jo bishen e kuqe.!

Berisha ne Malesi te Madhe!
Kopliks e KOPLIKAR nenat e motrat ku ti keni eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee(shoqeruesi shef rregullo fjaline se e ke gabim)Malesor e Malesore ju jeni MARTIRET E KOMBIT Shqiptar.

Sala me studente!
Ishte fund dhjetori dhe fol e fol doktori me ne fund "tha te nderuar
studente vitin e ri shkollor" !!!!

Sala ne Kukes!
Ne mitungun ne Kukes Sala duke iu rreferuar Kukesit te vjeter: "Kukesi i vjeter i mbulum nga liqeni i hidrocentralit do mbet Atlantis i
diktatures!" kuksianet filluan te shikonin njeri-tjerin te habitur

Sala ne familjen e policit!
Kur shkoi Sala per ngushellimet tek familja e nje polici qe u vra ne
detyre dhe tha: "jam jashte mase i gzum te marr pjese ne hidherimin
tuj..."

"Ju jeni e ardhmja e atdheut" --Sala tek femijet handicap

Sala ne shesh!
Ne 1992 Sala pas fitores se PD ne nje miting ne sheshin skenderbej tha: "Populli shqiptar deri dje ishte na buze te gremines! Sot ka hedh nji hap perpara!"

Sala dhe Liria!
Me gruan ne miting ne Vlore : "Liria ka pat shum burra, nga Skenderbeu deri ke Isamil Qemali." vlonjatet filluan te bertinsnin "Liria do vije me ne! Liria do jete e lumtur me ne! Liria ne shtepite tona!"
Ne mitingun e Lushnjes Sala tha : "Populli trim i Lushnjes!" vete
lushnjaret filluan qeshnin.

Shkon Sala per nje tubim parazgjedhor ne veri te Shqiperise ne nje fshat te thelle diku dhe ne mesin e shume e shume premtimeve thote"Ne do ju ndertojme shkollen e re,rrugen e re.....dhe do ju ndertojme edhe uren e re ne fshat"Habiten fshataret dhe e pyesin,o z.kryeminister po ca na duhet neve ura,kur nuk kemi lum???
Salao do ju sjellim edhe lumin

Sala ne Durres!
Sala ne nje tubim ne Durres fillon te bertase SHKODRAAAAA
Shoqeruesi i tij:z.kryeminister jami ne Durres
Sala prape:SHKODRAAAA

Shqeruesi o jemi ne Durres aman z.Kryeminsiter
Sala: SHKODRAAAA ju bene te fala!
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi