KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Katari do të njohë Kosovën shumë shpejt

Shko poshtë

Katari do të njohë Kosovën shumë shpejt Empty Katari do të njohë Kosovën shumë shpejt

Mesazh nga Daki prej Thu Sep 24, 2009 11:46 am

Katari do të njohë Kosovën shumë shpejt F.0924112237334_m

Presidenti Fatmir Sejdiu, është takuar të mërkurën me emirin e Katarit, Sheikh Hamad Bin Khalifa Al Thani, të cilin e informoi për zhvillimet e dukshme pas pavarësisë së Kosovës, duke përfshirë edhe themelimin dhe funksionalizimin e institucioneve shtetërore të Republikës.

Ai gjithashtu e falënderoi emirin Al Thani për mbështetjen që shteti i Katarit i ka dhënë Republikës së Kosovës, sidomos në diskutimet në Këshillin e Sigurimit të OKB së, si dhe kërkoi që shteti i Katarit ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran.

Sejdiu e njoftoi emirin Al Thani edhe për vizionin e Kosovës për një të ardhme euroatlantike, duke mbajtur tragjeditë e kaluara vetëm si pjesë e memories.

Emiri Al Thani premtoi që shteti i tij do të bëjë çdo gjë që është e mundur që njohja e Republikës së Kosovës të realizohet sa më parë, thuhet në një komunikatë të Presidencës.

Daki

Numri i postimeve : 2
Points : 6
Join date : 21/09/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi