KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

E di pse lotojnë këto sy?

Shko poshtë

E di pse lotojnë këto sy? Empty E di pse lotojnë këto sy?

Mesazh nga Mira prej Tue Sep 22, 2009 9:32 am

E di pse lotojnë këto sy?Ti qesh por asgjë nuk di. Ndaj të duket çudi kjo histori.
E di pse lotojnë këto sy? Jan ndotur nga malli vetëm për ty.
E di përse buzët jan rrudhur? Rrudhen nga malli për të të puthur.
E di përse këto sy kan qarë? Se u bë kohë që s'të kan parë.
E di përse këta veshë, shumë zëra me ty kan ngatërruar?
Se thellë brënda tyre, zërin tënd kanë fiksuar.
E di përse duart më dridhen? Se presin me padurim në qafë të të hidhen.
E di përse kjo zemër, rri ende e gjakosur? Se ishte thellë, ajo e plagosur..

E di pse lotojnë këto sy? 647596 E di pse lotojnë këto sy? 647596 E di pse lotojnë këto sy? 647596 E di pse lotojnë këto sy? 647596 E di pse lotojnë këto sy? 647596 E di pse lotojnë këto sy? 647596 E di pse lotojnë këto sy? 647596
S'kam dashur kurrë të të lëndoj
se të kam dashur sa s'ka më
por ti më ikën më largohesh
ndaj dhe unë po të lë.

S'besoj se do lëndohesh
ti, ende sdin se ç'është dashuria
ti s'mundesh ta kuptosh dot
prushin e ndjenjave të mia.

Përveçse bukurisë së pakursyer
natyra gjë tjetër s'të ka dhuruar
ishe një gonxhe që nuk çele
u vyshke ende pa lulëzuar.

Edhe pse e kam kaq të vështirë
po të përze nga zemra ime
më mirë ndriço si yllë i largët
dhe më dil veç në ëndërrime.

Mbi ndjenjën tonë ra dëborë
gjithçka më tutje është e kotë
pra LAMTUMIRË VEÇ LAMTUMIRË
se MIRUPAFSHIM s'të them dot!!

E di pse lotojnë këto sy? 647596 E di pse lotojnë këto sy? 647596 E di pse lotojnë këto sy? 647596 E di pse lotojnë këto sy? 647596
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi