KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

NESE????

Shko poshtë

NESE????

Mesazh nga Mira prej Tue Sep 22, 2009 9:29 am

NESE????Nëse të rrjedhin lotët, dhe smundesh me i ndal
përkulu përpara meje se ndoshta gabimin ta falë.
Falja një lot shprese, kujtimeve që mban
falja një lot syrit dhe zemrës që po qanë.
Mos më bjer në gjunjë, mos më kërko falje
sepse u dasht herët, të mendosh për ndarje.
Ndoshta në botën tjetër, do të digjesh në zjarr
atëherë të bie në mënd, të gjallë kur më fute në varr.
Vallë si ta kthej tash jetën nga fillimi,
kur nuk kam më shpresë, se ka ardhë mbarimi...

009 009 009 009 009 009 009
Në rrugën e trishtimit, eci pa mbarim
mendoj, kur do mbaroj kjo vuajtje për shpirtin tim
Thur ca vargje për të nxjerrë mërzitinë
por kujt t'ja detikoj?, ti më harrove
më dhe vetminë !!!!

009 009 009
Kur zërin ta dëgjova
atë natë ndjeva ngrohtësi
Më hyre në zemër
pa e menduar se ç'mund të më ndodhte me ty!

Tani u largove
më le në vetmi
Dije se kjo zemër
kurrë nuk të harron ty

Numëroj netët me rradhë
yjet i pyes se mos të panë?
Ç'do mëngjes pres të agoi
ndoshta dielli diçka për ty të më tregoi!!
Zum Seitenanfang Forum

009 009 009 009
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi