KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Sa e sigurtë isha ??

Shko poshtë

Sa e sigurtë isha ??

Mesazh nga Mira prej Tue Sep 22, 2009 9:26 am

Sa e sigurtë isha ??Të dhurova botën që të kisha dashuri
por zemra jote më dha veç lotë dhe vetmi
Sa shumë ëndërrova, me vuajtjen mos të jetoj
por ajo erdhi, zemrën ma shkatërroj.

Sa e sigurtë isha , se ndjeje diçka
por kurrë zemra jote , të vërtetën s'ma tha
U lodha tepër duke të thënë fjalët më magjike
por me një s'të dua zjarrin ma fike.

Se mendoja kurrë ta përjetoja unë
se isha e sigurtë se më doje shumë
U bazova në fjalët e thëna
kur zemra jote s'kishte dashuri brënda.

Pse të besova kaq shumë, u gënjeva me një shikim
asnjëherë se mendova se isha në gabim
Në vuajtje dhe vetmi kaloi dashuria e parë
edhe sot zemra ime është ende e vrarë...
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi