KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

E vetmuar !!!

Shko poshtë

E vetmuar !!!

Mesazh nga Mira prej Tue Sep 22, 2009 9:25 am

vetmuar !!!Ti sot po fle, dhe unë deri në orët e vona të mëngjesit
në heshtje të mendoj
E vetmuar midis ëndrrës dhe natës tradhtare
pranë vetes të dëshiroj
Po të lë në qetësi, ty ëngjëll,
dhe bashkë me imazhin tënd po fluturoj
Në gjirin tim të parajsës të përfundoj

009 009 009 009 009 009
Kam frikë të të dua, se mos më lëndon mua
Kam frikë të dashuroj, se nuk do të mundem të harroj
Kam frikë të mendoj, se për ty do vajtoj
Kam frikë që zemrën ta fal, se e di që kot do më dal
Kam frikë që shpirtin ta bëj dhuratë, se pa të nuk do të jetoj gjatë...

009 009 009 009 009 009 009 009 009 009 009
Jeta ime pa ty është si një gur i vjetër
që fundoset në thellësinë e kësaj toke të zezë.
Dita ime pa ty është si një motiv i lashtë
që nuk dihet ku nis e ku përfundon
Buzët e mia pa puthjet e tua
janë si petalet e vyshkura të një trëndafili të kuq
Sytë e mi pa veshtrimin tënd
janë si një natë sketerre e një dimri zemërak
Shtrati im pa trupin dhe aromën tënde
është si një arkivol i frikshëm
Zemra ime pa zemrën tënde
është si ajo bota e nëndheshme
ku dielli nuk arrin kurrë të ngrohë !!!!!

009 009 009 009 009 009 009
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi