KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Mbyllet përkohësisht tuneli I Thirrës

Shko poshtë

Mbyllet përkohësisht tuneli I Thirrës

Mesazh nga Mira prej Tue Sep 22, 2009 8:58 am


Duke filluar nga sot Tuneli i Thirrës në autostradën Rrëshen-Kalimash, mbyllet per nje kohe te papercaktuar për qarkullimin e automjeteve në intervalin kohor nga ora 19:00 deri ne oren 07:00, për një periudhë të pa përcaktuar. Sipas Ministrisë së Transporteve, ky kufizim kryhet për shkak te punimeve. Autostrada Durrës-Kukës-Morinë, 170 kilometra e gjatë, u hap per qarkullimin me 25 qershor. Ajo shkurton distancën mes Shqipërisë dhe Kosovës, ndërsa rriti ndjeshëm qarkullimin e njerëzve në sezonin veror që sapo u mbyll.
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi