KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Edhe nje dite e vetmuar

Shko poshtë

Edhe nje dite e vetmuar Empty Edhe nje dite e vetmuar

Mesazh nga Mira prej Tue Sep 22, 2009 8:36 am

Edhe nje dite e vetmuar

Edhe nje dite e vetmuar sikur shume te tjera, ku per ty vuan kjo zemer
e pikelluar nga dashuria qe ndjen. Edhe kete here me del para nje
figure te cilen nuk mund ta identifikoj dot nga bukuria qe posedon.
Krejt cka mund te them per ty eshte vetem nje pershkrim i vogel ne
krahasim me bukurine tende te madhe.Shume here e pyes vehten : A te
ndodhe edhe ty e njejta gje sikurse mua ??-- Apo mbaj vetem iluzione
dhe endera qe mbase edhe mund te behen nje dite realitet.

- Me syte e mi nuk mund te shof gje tjeter vetem se fotografine tende
qe posedoj, ku kjo edhe me mban te gjalle dhe me jap edhe me shume
shpres per ty. Ne syte e mi nuk mund te shifet gje tjeter vetem se lot
dhe pikellim, por a do te vie dita qe keta lote pikellimi te kthehen ne
lot gezimi ?? ( Shpresoj )

- Sa kohe ka kaluar qe nuk te kam pare dhe mua me duket se cdo nate je
me mua?Sa kohe ka qe nuk e kam ndjere frymen tende dhe me duket se ne
cdo frymemarje e ndjej se je aty?Sa kohe ka kaluar qe ste kam degjuar
tek flet dhe zerin tend e kam akoma ne vesh?Sa kohe ka kaluar?Sa?

Aq shume sa per te te harruar ishte e mjaftueshme!!!Por cuditerisht
koha spo me ben gje! - Koha me ben qe te te dua edhe me shume.

-Sikur te ishte Gjumi jone me te njejtin enderim, qe une te shof
enderen tende qe ti deshiron.Sa do te doja te jem une endera dhe
dashuria jote, por.......Tani qe po te shkruaj ty po me duket sikur nuk
te njof fare, por me duket se njoh vetem dashurine tende.

-Nuk e di sa e gjate apo e shkurter eshte jeta, por, mua me dhimbsen ditet qe i kaloj pa ty.

-Me ngjall nga ky ankth dhe deshperim, ma kthe lumturine e mos me le ne
pikellim, diten hijesho e naten ma ndriqo.
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi