KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Si ta dini se a i pelqeni

Shko poshtë

Si ta dini se a i pelqeni

Mesazh nga Mira prej Tue Sep 22, 2009 8:24 am

Si ta dini se a i pelqeni
Meshkujt mund t’ju habisin. Një ditë është i
mirë me ju, ndërsa ditën tjetër e shihni se si flirton me tjetrën para
syve tu. A dëshiron ai të ta tërheq vëmendjen ty apo të të largoj nga
ai? Lexo dhe kupto se ç’farë mendon ai…
Thërret kur të ka premtuar

Djemtë
dhe vajzat nganjëherë me qëllim nuk e thërrasin simpatinë e tyre që ai
ta pyesë veten se për çka është fjala. Në qoftë se simpatia jote të
thërret menjëherë që është kthyer nga shkolla, puna etj., ai me këtë ju
tregon haptas se jeni duke i pëlqyer. Kur është afër teje nuk flet

Ai
është llafazan i madh kur është me shokët e tij, por kur është me ju
vetëm skuqet në fytyrë. Ai është i dashuruar. Mos harroni se edhe
djemtë dinë të bëhen nervozë. Për këtë arsye kur e shihni se është
skuqur në fytyrë ose nuk flet ju ja dhuroni një buzëqeshje, sepse ai
ende nuk është i çiltër me ju. Ky djalë e pret vetëm një shenjë nga ju.
Shokët e tij të pyesin se a të pëlqen ai

Djemtë
frikohen se mos i refuzoni dhe mendojnë se më mirë është që shokët e
tij të bëjnë këtë pyetje. Në këtë mënyrë ai nuk rrezikon t’i merret
fytyra.
Shoqërohet me shoqet tua

Ky djalosh e din se si të të
afrohet ty, rrinë në shoqërinë tënde dhe në këtë mënyrë ai është afër
teje. Si të jesh e sigurt se ai nuk flirton me shoqet tuaja? Ai çdo
bisedë e bën për ty, ai interesohet për problemet tuaja. Ti të gjitha
këto i di, natyrisht se shoqja jote të tregon, gjë të cilën e bën një
shoqe e vërtetë.
Dashuria juaj e vërtetë është nëse:
* I mungoni njëra-tjetrës, e nuk jeni parë vetëm një javë.

* Kënaqeni me njëra-tjetrën dhe nëse keni gabime.
* Mbasi grindeni i kërkoni falje njëra-tjetrës.
* Nuk hidhëroheni në çfarëdo fjalë ofenduese.
* Je më shumë e gëzuar se sa xheloze, nëse asaj i ka ndodhur diçka shumë e mirë.
* E dëgjoni me vëmendje kur ajo ju këshillon.
* Gjithmonë i ndihmoni njëra-tjetrë
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi