KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

´Njeriu Merimangë’ ngjitet mbi kullën 88 katëshe

Shko poshtë

´Njeriu Merimangë’ ngjitet mbi kullën 88 katëshe Empty ´Njeriu Merimangë’ ngjitet mbi kullën 88 katëshe

Mesazh nga Webmaster prej Fri Sep 18, 2009 1:25 am

I famshëm me ngjitjet në kullat e larta dhe i njohur me nofkën “Njeru Merimangë”, alpinisti francez Alain Robert këtë radhë u ngjit mbi kullën binjake në Malajzi.
Sipas lajmit të publikuar në gazetën malajziane “The New Straits Times” Alain Robert u ngjit sot herët në mëngjes në kullën numër të dy të Kullave Binjake Petronas pa u vënë re nga forcat e sigurisë.

Abdulsema Mat, një nga autoritet e policisë së Kuala Lampurit tha se ishte në dijeni të ngjarjes por pa dhënë detaje.

Në vitin 2007, Alain Robert kishte arritur të ngjitej deri në aktin e 70 të Kullave Petronas, por u arrestua nga policia. Ndërsa këtë radhë ai arriti të ngjitej deri në majë për të arritur atë që s’bëri dot 2 vjet më parë.

Ende nuk ka ndonjë informacion nëse “Njeriu Merimangë” është arrestuar apo jo.
Webmaster
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 183
Points : 410
Join date : 04/09/2009
Age : 33
Location Peje

http://kalomire.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi