KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Boom Naimi, Boom Mihrija!

Shko poshtë

Boom Naimi, Boom Mihrija! Empty Boom Naimi, Boom Mihrija!

Mesazh nga Webmaster prej Fri Sep 11, 2009 5:31 am

Boom Naimi, Boom Mihrija! Naimi-490x320

Këngëtari Naim Abazi bashkë me një staf prej këngëtarëve dhe artistëve të tjerë, por edhe gazetarëve, është duke u përgatitur për ta hapur një televizion në rrjetin kabllovik.
Televizioni i cili pritet të quhet “Boom TV”, sipas një burimi që është i angazhuar në këtë projekt, pritet që të filloj transmetimet në tetor të këtij viti.
Ende nuk dihet se cila platformë digjitale do ta transmetoj atë.
Por, nuk është bërë e qartë se a është edhe Mihrija Braha e angazhuar në këtë televizion, edhe pse ajo kohëve të fundit ka qenë shumë pak e angazhuar në muzikë.
Naim Abazi, pas luftës ka organizuar një seri të show-programeve televizive, si “Telebingo kosovare”, etj, të cilët kryesisht janë transmetuar në Radio Televizionin 21 (RTV21).
Webmaster
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 183
Points : 410
Join date : 04/09/2009
Age : 33
Location Peje

http://kalomire.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi