KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Gjebrea paralajmëron një festival që do të mbahet mend

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Gjebrea paralajmëron një festival që do të mbahet mend

Mesazh nga Webmaster prej Wed Sep 16, 2009 11:09 pm

Ndryshe nga herët e tjera, kësaj radhe unë kam qenë vetë në fazën e parë të seleksionimit të prurjeve, bashkë me komisionin seleksionues. Duhet të them se ka një prurje dhe cilësi të tillë, të denjë për një jubile, siç ishte festivali i dhjetë. Por, ky besoj se do të jetë një festival që do të mbahet mend, si festivali i 11-të në RTSH, veçse këtu nuk do të këtë humbës, por vetëm të fituar- tha bashkëproducenti i Festivalit "Kënga Magjike", Ardit Gjebrea për shtojcën "Summer Time".
Sipas tij, skenografia do t’i besohet sërish Gaetano Castellit, skenografit të 16-të festivaleve të Sanremo-s, ndërsa me ndriçimin do të merret Franco Ferrari.
Vlen të përmendet se këtë vit “Kënga Magjike” do të jetë festivali më i shikuar në televizionet e shqiptarëve, duke qenë se do të transmetohet nga TV Klan, STV, TV Klan Kosova, RTV21-Kosovë, Alsat-Maqedoni dhe MTV Balkanica- Bullgari.
avatar
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 183
Points : 410
Join date : 04/09/2009
Age : 32
Location Peje

http://kalomire.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi