KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Pjesëmarrësit në Kënga Magjike

Shko poshtë

Pjesëmarrësit në Kënga Magjike Empty Pjesëmarrësit në Kënga Magjike

Mesazh nga Webmaster prej Wed Sep 16, 2009 11:05 pm

Gazeta "Koha Jonë" ka publikuar listën e këngëtarëve pjesëmarrës në Festivalin "Kënga Magjike 2009", i cili fillon në datën 19 nëntor, si një produksion i TV Klan dhe Ardit Gjebresë.
Bëhet fjalë për 57 këngëtarë nga Shqipëria, Kosova dhe diaspora, të cilët pritet të dhurojnë spektakël dhe befasi, ashtu sikurse çdo vit.
Nga befasitë, bie në sy prania e Nora Istrefit dhe Sidrit Bejlerit, që e shkelin skenën e “Këngës Magjike” për herë të parë. Por, ka edhe rikthime premtuese, siç është ai i Mira Konçit, Elvana Gjatës, Flori Mumajesit etj.
Ndërkohë, pjesëmarrës nga viti i shkuar janë këngëtarë të njohur si, Soni Malaj, Kastro Zizo (i cili sipas burimeve të gazetës do të paraqitet në skenë me gruan e tij), grupi “Produkt 28” etj.

Lista e këngëtarëve pjesëmarrës në Festivalin “Kënga Magjike”:

1. Afërdita Dreshaj
2. Albana Bilali
3. APG
4. Arkimed Lusha
5. Barbana
6. B2N
7. Blerina Braka
8. Blerina Matraku
9. Blertina Shabani
10. Burim Hoxha
11. Burn
12. Dibosick
13. Egla Shkurti
14. Eliza Hoxha & Rosela
Gjylbegu
15. Elvana Gjata
16. Emi Bogdo
17. Eris Hoxha
18. Erjon Beci
19. Evi Reci
20. Flori
21. Fortesa Citaku
22. Fortesa Hoti
23. Gentiana Podrimaj
24. Gerta Mamutaj
25. Gerti Gjoni
26. Ingrid Gjoni
27. Isad
28. Jeta Faqolli
29. Kaltrina Selimi
30. Kastro Zizo
31. Kejsi Tola
32. Klevis Salia
33. Linda
34. Liria Dedvukaj
35. Litium
36. Mikela
37. Mimoza Mustafa
38. Mira Bregu
39. Mira Konci
40. Mirjeta Mema
41. Nora Istrefi
42. Nazmie Selimi
43. Olta Boka
44. Orgesa Zaimi
45. Orinda Huta
46. Produkt 28
47. Rona
48. Ronela Hajati
49. Rozana Radi
50. Saimir Çili
51. Samanta Karavella
52. Sidrit Bejleri
53. Silva Gunbardhi & Kelly
54. Soni Malaj
55. Shota Baraliu
56. Valon Shehu
57. Zana Ahmetgjekaj
Webmaster
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 183
Points : 410
Join date : 04/09/2009
Age : 33
Location Peje

http://kalomire.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi