KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Nje zemer e dashuruar

Shko poshtë

Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 10:23 pm

Nese she nje yje qe bije nga qielli
Jan lotet e henes qe bien per diellin
Nese me sheh mua me lot ne sy
Jan lotet e mallit qe bien per ty


Sa kohe larg teje do te jem
Mall ne zemer do te kem
Nese me she me lot ne sy
Dije se po vuaj shum per ty
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 10:25 pm

Te pata thene

Te pata thene dikur
se rruget një dite do ndahen
do ndahesh dhe Ti nga Une.

Do ndahet gjithcka
qe është reale ne kete bote,
do ndahet gjithcka
qe se fshehim dot.

Si mund ta fshehim dhimbjen
nga një cast gezimi?
si mund ta kuptoj une
qe ti je i imi???

Si mund ta fal heshtjen
kur pas saj fshihet një gabim
dhe një dite te me thuash
nuk ishim për njeri-tjetrin shpirti im!
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 10:27 pm

Me lejo te te dashuroj

Me lejo te te dashuroj
ashtu si asnje kurre se ka bërë
Me lejo te te dashuroj
Ne vere dhe pranvere ... dimer dhe vjeshte
Me lejo te te dashuroj
te shikosh lekuren time te dridhet

çdo shikim te tendin qe vjen drejt meje
me drejtohet duke me helmuar
ne syte e tu mbytem
dhe syte e mi te medhenj , magjepsen
dashuria jote diti te ngjitet ne zemren time
ne zonen me te fundme te shpirtit tim
e dehur vetem nga një gote
e buzeqeshjes tende qe te mahnit

Me lejo te te dashuroj
me gjithë dashurine me pasion
Me lejo te te dua
aq shumë fort sa e verteta

Te bej shpirtin tim , mbreterine tende
dhe zemra ime te jete froni yt
yjet do te bashkohen për te dhuruar
kuroren e mbrekulluar
dashuria jote e krijuar ne ajre te paster
duke shkruar ne te çdo germe
qe mban emrat tane...
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 10:28 pm

O zot me ndihmo
Nga mendja ma largo
Mos valle gabova
qe si e marre e dashurova
Mi largo te gjitha kujtimet
Puthjet dhe ledhatimet
Mos e lejo t’me bej me te vuaj
Mos e lejo që me mua me te luaj
Ma thaj lotin që mbi sy me pikon
Sheroma shpirtin që cdo dite me shume e me shume renkon
Jo nuk dua te kaloj nete te tera pa gjume
Ai se kupton, por une e dua, e dua shume
Por me mirë te jetoj një jetë ne vetmi
Se sa ta shkatrroj jeten time për një dashuri
As emrin nuk dua me t’ja degjoj
vetëm dua që pergjithmone ta harroj
Ma shuaj mallin që kam për te
Nuk dua fytyren t’ja shoh me
O zot, me fal dhe ti ca heshtje dhe qetesi
Beme që ta ndjej lumturine perseri
Ose me mirë merrma dhe jeten time
Kur ai s’do te jetë pjese e jetës sime
Jeten s’kam ce dua me
Kur s’mund ta jetoj me me te
Dhe një mesazh i fundit për te nga mua
Te desha dhe ende te dua.
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 10:29 pm

SONTE

Jetoj brenda syve te tu,
ne syte e mi Ti ke shtepine.
S´jemi vetvete
secili eshte tjetri.
Vera ime ka dy skaje:
njeri ne pranvere, tjetri ne vjeshten Tende.
Ti hyn ne te djeshmen time,
humb rrugen qe ka humbur kujtesen.
Une hyj ne te ardhmen Tende,
humb rrugen, si ai qe ne pyll s´ka kaluar asnjehere.
Sa do te doje te kishe ne duar te djeshmen time!
Sa do te doja te kisha ne duar te ardhmen Tende!
Ke te pyes? Cilin yll? Cilen kohe?

Per te djeshmen time Ti mund te pyesesh nje lume,
dy lisa, nje dem,
edhe varrin,
varrin e nenes.

Krejt e kote.
T´i leme pyetjet. Pyetjet le te marrin nje sy gjume.
Sonte jemi vetem e sotme.
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 10:30 pm

DO TE VDES PER TY
AS KUSH SDO TA KUPTOJ
QE NE JETEN TANDE
UNE NUK EKZISDOJ


NE KETE BOT DESHTA
QE I LUMTUR TE JEM
NE DURET E MIJA
VETEM TY TE KEM


VETEM TY TE DUA
TE DUA PA MAS
DASHURI TE TILLE
KURR NE JET SKAM LLURU


NUK NDALEN LOTET E MI
SE TE ZGJAT KOJ JET
TE LUTEM ME DUAJ DHE TI
SE JAM I VETEM PA TY


POEZIT E MIA PER TY
KURR SDO TE KENE FUND
DHE NESE TERE JETEN
NUK DO TE TAKOJ AS KUNT


NE KALENDARIN TIM
VEQ DY DATA JANE
NJERA KUR U PAM
DHE TJETRA KUR U NDAM
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 10:33 pm

UNE DASHUROJ DHE NUK LENDOJ
UNE KUJTOJ DHE NUK HARROJ
UNE DUROJ DHE SHPRESOJ
UNE VUAJ POR KURR NUK TRADHTOJ...
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 10:35 pm

Dashuria e pare

Ti luaje atehere me mua
atehere kur ishim te ri,
ti me thoshnje te dua
koken mbeshtesja tek ti.

Kaluan shume vite me rradhe
s'te kam degjuar dhe pare,
ti more rruget u largove
une sillem ketu verdalle.

Nje sinjal prej teje po pres
kur do te me vije valle?!
u ndame nga jeta ne dy pjese
nuk harrohet dashuria e pare
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 10:36 pm

kur te shkosh ne tjetren bot do te
shikosh nje lum plot me lot e do te
pysesh te madhin zot kush valli ka
derdhor gjith kta lot.ai shum shpet
do te thot shpirti jot qe te deshi
nate bot!!!nese ndehesh e merzitur esht se pse nje sms
je tuke pritur. nese per nje ze degjon mall
mos harro se une jam akoma gjall. nese ke
humbur ne ersir je futur ne zemren time
aty je e lir!!!alkoli dhe doani jan gjerat me te kqija
por ato jan dhe te mira se te mbrojn
nga merzija. dua ato ti pi se skam menyr
tjetor qe ty te largoj nga zemra ime!!!zemra as kuj si dhurohet zemra as
kuj si lendohet por kerkohet nga
zemra qe do te dashurohet!!!


ti je engjell e me mbron
ti je drite e me ndricon
ti je gjak ne vendet e mia
te ti jeton gjith dashurija!!ti mi bere endrrat ralitet
une ty te kam shpirt te kam jete
sme duhet jeta pa tenden dashuri
me mire te vdes se te rri ne vetmi!!ajo ka qene e vetmja dhe e vetmja do te jet
kete zemre time se merr askush ne jete
e kam dashur gjithnje e gjithnje e do ta dua
eshte e vetmja gje qe ka vler per mua!!
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 10:37 pm

Se di c'me ndodh kur jam me ty
kur me shikon me ata sy
kur me buzqesh me ledheton
koke e kembe ti me pushton


se di se c'ndjen kur me ke prane
kur te dy vetem rrim me njaene
kur koken ve te gjoksi im
se di a e ndjen shpirtin tim


se di c'mendim ke ti per mua
kur te shtergoj por s'them te dua
kur te them se vdes per buzet e tua
se di a me beson ti mua


se di c'do te dodhin me ne te dy
si kur te mos jem me me ty
si kur kjo ender te ndale nje dite
se di a do te shoh me me o drit


se di sa gjate do te vazhdoje
por di sa shum te dashuroj
e di sa shum ti me gezon
kur pak vemendje me kushton


e ndjej se shum do te dua
sa kohe keto keto buze do me puthin mua
sa kohe qe zemren do t'me punoje
emrin tend do te kem ne goje


se di sa shume do te zgjase kjo jete
s'di si do shkoj me te vertete
por dic'ka di me siguri
ajo qe dua je vec, .... ....TI
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nje zemer e dashuruar

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi