KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Nje embelsire e thjeshte dhe e shpejte...

Shko poshtë

Nje embelsire e thjeshte dhe e shpejte...

Mesazh nga mimi prej Wed Sep 16, 2009 9:28 pm

Perberesit:
1) biskota pavesini (biskota per kafe)
2) kafe e zier pa sheqer
3) filadelfia
4) nutella
5) pluhur sheqeri
5) arre kokosi te grire


Pregatitja: zihet kafja (pa sheqer) dhe hidhet ne nje ene qe te ftohet; marrim filadelfian dhe nutellen (masa eshte nje me nje, persh. nje luge filadelfia me nje luge nutella) dhe i perziejme sa te behet nje mase, me pas marrim biskotat dhe i kalojme ne kafe nga te dyja anet lehte dhe i shtrojme ne nje ene sa te krijojme nje shtrese, pastaj marrim masen e pregatitur me nutella e filadelfia dhe e shtrojme mbi biskotat. Kalojme nje shtrese te dyte biskotash ne kafe dhe i vendosim mbi masen e shtruar, i sheqerosim biskotat me pluhur sheqeri dhe me arren e koksit dhe i vendosim ne frigorifer per te pakten 2-3 ore, me pas ato jane gati per tu servirur.

Ju befshin mire
mimi
mimi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 79
Points : 137
Join date : 16/09/2009
Location peja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi