KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Bukuria nuk eshte vetem makiazh dhe veshje

Shko poshtë

Bukuria nuk eshte vetem makiazh dhe veshje

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 11:27 am


... shume here nuk e shpjegojme dot sesi te trukuara bukur, te veshura ne mode nuk kemi peseri ate sukses qe presim. Perse?

Na i thone qe femije qe bukuria eshte dicka e brendeshme. Nuk do te flasim per kete! Por... shume here nuk e shpjegojme dot sesi te trukuara bukur, te veshura ne mode nuk kemi peseri ate sukses qe presim. Perse? Ka disa aspekte te tjera, te cilat influencojne ne imazhin qe ofrojme, dhe jane vogelsira te cilat as nuk i dallojme, por qe dergojne nje mesazh pak te kendshem. Atehere eshte e kot te jesh e bukur, do te dukeshim false!

Qendrimi: eshte i rendesishem. Te terhiqni kembet, te qendroni me kurriz te perkulur, jane difekte qe duhen korigjuar. Eshte e kot te mbani taka 12 cm te larta per tu dukur sensuale. Qendrimi dhe eleganca jane me sensul se takat e larta.

E folura: Shembulli klasik eshte e "bukur, por sa hap gojen..." Nuk eshte e rendesishme nje bisede intelegjinte dhe interesante, kjo gje varet nga nena natyre, por edhe menyra e te komunikuarit. Te qeshura me ze te lart, apo e kunderta "memec, me gjysem goje te hapur" e bejne te shemtuar edhe me te bukuren. Nuk mjafton te dini te trukoheni.

Xhestet: Te beni me xheste eshte shume mesdhetare, keshtu qe eshte pjese e jona! por sduhet te harroni se xhestet tregojne shume per personalitetin tone. Te hani me goje te hapur, te rregulloni corapet, te kruani veshet nuk jane shprehi qe te bejne te dukesh shkelqyeshem.
Buzeqeshja: Pothuaj duket e kote ta nenvizosh, por eshte absolutisht e rendesishme. Shume femra mbajne te fiksuar syte dhe nuk levizin qerpiket, per tu dukur interesante. Kjo lloj sjelljeje te ben te ndihesh ne vetvete si hyjnesh, por tek te tjeret (perfshi ketu dhe meshkujt) u jep nje ndjenje antipatie. Nuk ka asgje me terheqese se nje vajze qe shkelqen me buzeqeshjen e saj dhe eshte e sjellur me te gjithe
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi