KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Këshilla për dukjen

Shko poshtë

Këshilla për dukjen

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 11:23 am


Të gjithë dëshirojmë ta kemi një fytyrë të bukur, të pastër dhe të butë. Nëse dëshironi ta mbani fytyrën e pastër dhe flokë të shpeshta, atëherë këto këshilla mund t'ju ndihmojnë juve

Maskë kundër akneve
Vloi 2 ose 3 karrota derisa të zbuten. Ndaji në pejsë të vogëla psh. me pirun. Pastaj 2 lugë me mjaltë dhe përziej shumë mirë. Dhe vendose këtë maskë në fytyrë. Leje ashtu për 10min kështu që të gjithë përbërësit e mirë hyn në fytyrën tuaj. Pastaj pastroje me ujë të ftohtë. Këshillë: Pëpara se të vendosni maskën në fytyrë gjithmonë pastrojeni fytyrën me ujë (as të ftohtë, as të ngrohtë)

Mjaltë - jogurt
Çka u nevitet: një ose dy lugë çaji me mjaltë, një lugë çaji me jogurt dhe lëng limoni. Përzieji të gjitha së bashku dhe vendosi në fytyrën tuaj. Vetëm pushoni 15 minuta me maskë në fytyrën tuaj. Nëse keni fytyrë më të yndyrshme, përdorni më shumë lëng limoni. Pas 15 minutash pastrojeni me ujë të ftohtë.

Pastrimi i lëkurës
1 lugë çaji qumësht
1 lugë çaji mjaltë
1 lugë të madhe bajame të bluara.
Perzieji të gjithë përbërësit. Pastaj vendosi në fytyrë dhe fërkoje ngadal. Pas disa minutash pastroje me ujë të ftohtë. Çdo herë bëj fërkim të freskët.

Vitamin për flokët tuaj
Mund të bleni shampon me vezë. Por ju mundeni gjithashtu të vëni vezë në flokët tuaj. Bëj masazhë me duar tuaja në flokët tuaj në lëkurë. Mund të tingëlloj e shëmtuar por është vërtetë super e shëndetshme. Pas kësaj pastroji flokët me shampon zbutes.

Maskë për flokët
U nevoiten një vezë, 1/4 e trangullit dhe një lugë vaj ulliri. Preje trangullin në pjesë sa më të vogëla që të jetë e mundur. Përziej me vezë dhe vaj. Vendosi në flokë dhe prit 10 minuta. Pastaj pastroi me shampon zbutës.
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi