KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

Dashuria

Shko poshtë

Dashuria Empty Dashuria

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 10:25 am

Dashuria

me shpirt te lenduar me zemer te copetuar

me enderra te pa fundme jeta nuk ka mbarimska mbarim vuajtja

ska fund mjerimi lumturia nuk vjen zemra e perlotur qan pa pushim

enderron dite te bukura te cilat nuk vijne enderron dashurine

e cila per ate zemer eshte vetem fjale dhe jo ndjenje

e cila mbizoteron ne cdo zemer dashuria eshte jete pa dashuri

"""" nuk ka jete.................................
................
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria Empty Re: Dashuria

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 10:27 am

do te doja te isha pike loti
te lindja ne syte e tu
ne faqen tende te rreshqisja
na buzen tende te vdisja

jeta eshte te dashurosh
te dashurosh eshte te vuash
te vuash eshte te vdesesh
ateher pse te jetosh ??????????,

mos duaj cdo kend
mos vuaj kot
por duaje ate
qe per ty derdh lot
Kur te ndihesh vetem
dhe te mos kesh qetesi
vere doren ne zemer
per mua pak mendo
ulu prane dritares dhe henen shiko
ateher une nga larg do et ndiej
se vertet me do
ateher tek dritarja do vrapoj
ngre koken dhe henen shikoj
dhe atje larg ne qiell ne largesi
do te bashkohen shikimet tona
plot dashuri
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria Empty Re: Dashuria

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 10:28 am

JE LARG

Mua vetem nuk me rihet
E ti larg,larg shpirtit tim
Per ty vuaj, ne pambarim


Jam njeri si gjithe bota
kam nje shpirte kam nje lote
kam deshir me te taku
Se larg teje jam qellu
Se ne ty vajz jam dashuru

Je larg,je larg
larg shpirtit tim
Per ty do te vuaj
Deri ne pambarim
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria Empty Re: Dashuria

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 10:28 am

TE DUA

Te dua te pres
Nuk dua te vdes
Me ylzit e nates
Une te pershendes

Kujto eren e mali
Kujto eren e lehte
Kujto zemren time
Qe te don per jete

Ah sa nate e lumtur
Ah sa nate e qete
Gjithmon me kujtohesh
Nga ora 12-te

Te dua pa mase
Te dua pa mbarim
Te dua me shume
Se sa shpirtin tim

Te dua ,te dua
Per ty do te vdes
Por ti a me don mua?
Pergjigje po te pres?
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria Empty Re: Dashuria

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 10:29 am

SI MUNDE

S'kam besuar se me ik si era
S'kam menduar te jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojne te lotojnл keta sy
Ne qdo hap ne qdo vend dhe
Ne gjum me bie ndermend
Kur flej
Me duket te kam prane
Kur qeshi me duket me shikon
Kur qaj me duket me pajton
Eja prane meje
Edhe ne vdeksha
Nuk do te harroj
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria Empty Re: Dashuria

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 10:31 am

TE DUA
Te dua o shpirti im! Te dua o SyN Te dua sa oqeani me thellesi! Te dua sa qielli me kaltersi! Te dua ylli im me i shndritshem! Te dua misterja ime me e mahnitshme! Te dua s'kam dashuruar kurre! Te dua si gruaja qe do nje burre! Te dua sa qmenduria! Te dua me shume se gjithesia! Te dua te me besosh! Te dua qe te me dashurosh! Te dua nen henen me vezullime! Te dua nen dritat me shkelqime! Te dua me ndjenjen me te madhe! Te dua edhe me merzi apo halle! Te dua sa kurre s'ta them dot! Te dua me shume se qdo gje ne bote! Te dua me qdo dashuri! Te dua vetem ty Te dua, te dua kaq shume! Te dua pafundesisht si nje rryme! Te dua edhe me shume se vetja ime! Te dua o shprese me mendime! Te dua por mos trego! Te dua, I love You, Te dua o diell rrezearte! Te dua o hyjni e paster! Te dua e me ty jam ne dashuri! Te dua se ti vetem me sjell lumturi! Te dua me shume se kedo! Te dua dhe te dashuroj! Te dua oh Zot sa te dua, sepse vetem ti je ne bote per mua! Te dua dhe s'kam as frike as turp ta Mohoj, sepse vetem me ty ne kete JET ...............................une mund te jetoj! Te dua dhe per ty Enderroj! Te dua, por edhe te adhuroj! Te dua sepse me do edhe ti! Te dua o e vetmja imja dashuri!
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria Empty Re: Dashuria

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 10:33 am

Vetem ti -
Mbi detin e qete lunnduronte nje flete mbi te ish shkruar "Te dua per jete" Po se besove, puth buzet e mia qe te kuptosh se c'eshte dashuria. Te dua aq sa me do ti mua, dhe do te dua gjersa te tretem ne qofte se me ty do te mbetem.

Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria Empty Re: Dashuria

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 10:33 am

Dy fjal
Dy fjal qe te gezojn
dy fjal qe te hidhrojne ,
dy fjale qe ter jeten ta ndryshojn dy fjal qe kan domethenjen qka ndi une per ty ,keto dy fjae dua qe ti mi thuashe edhe ti ! dikush thot se keto dy fjal nuk jan shume ,por kan shume rendesi ,
me keto dy fjale mundesh ta ndertojshe nje ardhmeri ,
edhe per kete dua ti them ty keto dy fjal e dashur
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria Empty Re: Dashuria

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 10:34 am

SA TE DUA
Te dua shume!Ti kete e di dhe se´di.
Te dua aq sa edhe jeten e bera xheloz per ty.
Oqeani u zemeru me mua kur pa fundesin e thellesise
se dashuris per ty, ndersa
dielli u habit ngeli i shtangur ftohtesine e tij ,
perpara zjarrit tim te dashurise per ty.
Te dua aq shume sa ti te mos dish.
Caqet e dijes i kapercen dashuria per ty.Te dua!
Ti e di dhe se´di sepse ndjenja ime per ty eshte aq e madhe sa edhe vete dashuria ka zili....
S´mundem pa ty te jetoj!!!
Zemren ta fala se me ty ndjehem e lumtur
zemren ta kerkova se pa te ndjehem e humbur
sapo e pushtova trupin tend te bukur ndjeva se
jetova me shume se i lumtur....
Kur pran te kam dhe buzet ti puth, dy buzet
e mija dixhen porsi prush....
Kur syt tu qajne syt e mij s´kan drite
kur syt e tu qeshin qeshin dhe te mit......

Mos me zemero e dashur !
Se ne gjirin tend pushojne kujtimet e mia qdo mbremje madhin tim shkarkoj mbi ty
bukurija jote dhimbje se duron dot dridhem duke derdh pikat e lotit .
Mos me zemero e dashur, te lutem ,s'jam i marre as i hutuar,
por ndjenjat s'mundem ti ndal ,jam vetem i dashuruar te lutem mos u largo !


E VETMJA JE TI
E VetmJA JE Ti Ndoshta Un Nuk Di Kete jet ta Jetoj Por As Nuk Dua Pa Ty ta Provoj Te LuTeM Mi Kthe Ndjenjat E Jetes Mos Me Ler Mua ne PraG te VdeKjes Mi Kthe Endrat FeTyra Jote Endrat Mi ZgjaT Por Te i Realizoj Nuk Kam Fat Te Lutem Eja Mos u Vono Me Asnje Tjeter Ti Mos Shko Ne dashurin Time Ti Jeto Dhe Nga Askush Tjeter Mos U Mashtro e Vetmja Je Ti Qe Me MbaN Gjall Ne Kete Bot e Vetmja Je Ti Qe Me Sjell Gezim Deri Me Sod Vdekja Pa Ty Gjindet Ne Dhom Te Lutem e dashur Eja Shpetom e Vetmja je Ti qe Me jep Shpres te jetoj e Vetmja je Ti Qe Un Dashuroj Qdo Gje Qe Un Shoh Me Duket Pa Vler Edhe Kjo Jet pa Ty Me Eshte Ber Tmer Fer GjiThmon Ne VetMi Pa TyME FAL
Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova ,
me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova ,
me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoj ,
me fal synushi im se pa ty une nuk dua te egzistoj

Mos harro se vetem ty te deshta ne ket bote ,
mos harro se per ty mbrem su nalen lot,
mos harro se pa ty gjdo gja eshte e kot ,
mos harro se te dua ma shum se dje sot

Me kujto edhe kur te thojn se nuk jam gjall,
mos harro se as guri skishte plas ma par
me thuj nje here se kot nuk ishte krejt ky vajtim ,
mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim

!Mos lejo qe te behem i dashuris edhe nje viktim ,
me thuj nje here,se me don sa te dua shpirti im,
mos mendo se edhe nese Me Ty Nuk nuk jam
me beso se vetem ty te deshta me zemer te tham
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria Empty Re: Dashuria

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi