KaloMireforum.tk
Përshëndetje Vizitor!

alfabeti i dashuris ...

Shko poshtë

alfabeti i dashuris ... Empty alfabeti i dashuris ...

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 8:01 am

Alfabeti i dashuris
A E don me zemer
B Besnik /e esht
C Bukurosh/e esht
D Deshiron me fol me ty
DH Nuk te tradh ton
E Tranohet kur te shef por nuk te tregon
e" Han e pin veq per ty mendon
F I pelqen sjellja e juaj
G Te ruan vetem ty
GJ I pelqejn stili i juaj
H Ka deshir met ndegju kur fol
I Mendon me kalu me ty
J Eshte gjeloz/e
K Nuk deshiron me kalu pa te njohur
L Njeri shum i ndershem dhe serioz
M Qan kur nuk del ne takim
N Rrin i /e vetmuar dhe mendon per ty
NJ Seriozisht e ben te lumtur
O Te lyp por nuk te gjen
P I pelqejn syt edhe buzet e tua
L Te thot ste du por tranohet mbas teje
LL Oren e harron kur del ne takim
Q Te ndjek mbas
R Te lyp ne qdo an po ste gjen dot
RR Seriozisht te don
S Ka deshir me pas fotogarfin tende
SH Deshiron met pas ne qetsi
T Te pelqen trupi i saj /tij
TH Ty te ben shum te lumtur
U Ti edon por nuk ja tregon
V Ne shkoll te ka pa por nuk flet me ty
X Ty te pelqen te folurit dhe qeshurit e saj / tij
XH Keni me pas lumturi gjat jetes
Y Ti me teper e enderron
Z Gjithmon i interson per ty
ZH Nuk beson sa shum te don... View High Resolution
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

alfabeti i dashuris ... Empty Re: alfabeti i dashuris ...

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 8:06 am

Unë dhe ti.................Ich und du

ishim lindur...................wurden geboren

unë dhe ti......................ich und du

ti për mua.....................du für mich

unë për ty.....................ich für dich

ndërmjet nesh...............zwischen uns

vend i bëmë..................haben wir Platz geschaffen

Dashuria madhe.................große liebe

DASHURIA...............................LIEBE

Kur jam nervoz...........................Wenn ich nervös bin

Asgjë s'më qetson.......................Nichts kann mich beruhigen

Vetëm, nëse ti i dashur................Nur, wenn du mein Liebling

Pran meje qëndron......................Neben mir bist

Dashuri ,dashuri..........................Liebe, liebe

Nuk thuhet kot............................Das sagt man nicht umsonst

Fillon me puthje...........................Es fängt an mit Küsse

Mbaron shpesh me lot................Und endet oft mit Tränen

Deshiroj te behem gangstar..........Möchte gerne Gängster werden

Te thurri kenge me gitar...............Um Lieder mit Gitarre zu spielen

gjith botes me i tregua..................Um der ganzen Welt zu zeigen

Se vetem ty ……XY……….. te...........Dass ich nur dich meine …XY…………….

DUUUUUUA>>>............................LIEBEEEEEEE>>>>>

DËSHIRA..................................................WUNSCH

E kam një dëshirë...................................Ich habe einen Wunsch

Oh sa është e thjeshtë.............................Oh der so einfach ist

Me ti puthë buzët.....................................Deine Lippen zu küssen

Tjeter s'kisha deshtë................Was anderes hätte ich mir nicht gewünscht

Sa e ëmbël është jeta..............................Wie schön ist das Leben

Sa e ëmbël është rinija.............................Wie schön ist die Jugend

Por më e ëmbla........................................Aber das allerschönste

Qenka dashurija.......................................Ist doch die Liebe

BUZËT........................................................LIPPEN

Nuk jam poet,............................Bin kein Poet

të shkruaj poezi.........................um Poesie zu schreiben

Por fjalën të dua,........................Aber das Wort ich liebe dich

E shkruaj vetëm për ty................schreibe ich nur für dich

Bilbili në degë.............................Nachtigal auf dem Ast

Sa bukur këndon.........................Wie schön Sie singt

Ti puthsha buzët..........................Deine Lippen möchte ich küssen

Ti që e lexon...............................Du, der dass ließt

Malli per ty..................................Sehnsucht nach dir

Kujto erën e mali.........................Erinnere dich an Waldbrise

Kujto erën e lehtë........................Erinnere dich an den leichten Wind

Kujto zemrën time.......................Erinnere dich an mein Herz

Që të don për jetë.......................den der dich lebenslang liebt

Të dua pa mase...........................Ich liebe dich maßlos

Të dua pa mbarim........................Ich liebe dich unendlich

Të dua më shumë.........................Ich liebe dich mehr

Se sa shpirtin tim..........................als meinen Seele

Shikoje k'te natë...........................Schaue in dieser Nacht

Natë e ardhmërisë.........................Nacht der Zukunft

Këto bjeshkë të mëdha..................Diese große Alpen

Vendi i dashurise...........................Land unserer liebe

JE LARG............................................DU BIST WEIT

Mua vetëm nuk më rihet-----------Allein kann ich nicht
bleiben

E ti larg,larg shpirtit tim------------Und du, bist weit von meinem Seele

Për ty vuaj, në pambarim----------Für dich leide ich, in Ewigkeit

Jam njeri si gjithë bota------------Ich bin ein Mensch wie jeder auf der Welt

kam një shpirtë kam një zemer---Hab ein Seele und ein Herz

kam dëshir me të taku-------------Ich möchte dich treffen
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

alfabeti i dashuris ... Empty Re: alfabeti i dashuris ...

Mesazh nga Mira prej Mon Sep 14, 2009 8:11 am

akrepat e ores 01:05 don te jesh e tij pergjithmone
02:10 keni takim
03:15 nuk deshiron met lan alfabeti i dashuris ... 2dgqjh3
04:20 deshiron te pajtohesh
05:25 deshiron puthje
06:30 ka takim me tjetren
07:35 te ka deri ne vdekje
08:40 nuk mundet pa ty
09:45 mendon se ke tjetrin
10:50 do tju njoftoj me familjen
11:55 dikush do tju hyj ne pun
12:00 eshte aventurist
13:05 nje zeshkan mendon per ty
14:10 do te delni ne shetitje me te
15:15 do tia arrish qellimit
16:20 nuk mundet pa ty
17:25 se shpejti do te shiheni
18:30 mendon me u nda
19:35 I pelqejn buzet e tua
20:40 vuan per dashuri
21:45 eshte elegant
22:50 e ka marr malli per ty
23:55 ju don per interes
24:00 jeni qift per merak
Mira
Mira
Vip
Vip

Numri i postimeve : 406
Points : 677
Join date : 11/09/2009
Age : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

alfabeti i dashuris ... Empty Re: alfabeti i dashuris ...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi